Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

 

Aşağıda hükümleri yazılı olan “Kullanım Koşulları”, www.zbilet.com sitesindeki veya mobil uygulamasında ki hizmetlerden faydalanabilmeniz ve etkinlik biletlerini satın alabilmeniz için gerekli kuralları içerir. Sitemizi ziyaret etmekle veya kullanmakla, bu koşulları okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı, bu koşullarla bağlı olduğunuzu, bu Koşullara ve Site ile ilgili bütün cari kanunlara, yönetmeliklere ve mevzuata uygun davranacağınızı açıkça kabul, beyan ve taahhüt etmiş bulunuyorsunuz. İlaveten, İşbu Kullanım Koşulları ile, “bilet satın alma siparişinizin onaylandığı takdirde ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi” de önemle belirtmek isteriz. Zbilet herhangi bir zamanda, bu koşullarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu koşullar, sitede ilan edilir edilmez derhal yürürlüğe girer. Bu nedenle lütfen sitenin bu sayfasını düzenli olarak takip edin. Zbilet’ten etkinlik bileti ve sair bir hizmetin satın alınması ile ilgili olarak ise, Sitemizde yer alan, “Kullanıcı Sözleşmesi” ve ayrıca “Gizlilik Beyanı” hükümlerinin okunması ve incelenmesi gerekmektedir.

Bu Siteyi sadece kişisel kullanımınız için ziyaret etme ve görüntüleme, Siteden, etkinlikleri izleme, tanıtıcı bilgiler edinme, bilet veya başka ürünler satın alma ve diğer kişisel kullanımlarınız için yararlanma hakkına sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz. Bu kapsamda, Zbilet tarafından yazılı olarak yetki verilmedikçe, siteyi kişisel kullanımlarınız haricinde hiçbir şekil ve surette kullanmayacağınızı, sitedeki bilgileri/içeriği/görselleri herhangi bir amaçla kopyalamayacağınızı, yüklemeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, türev eserler yaratmayacağınızı ya da bunları kamuya teşhir etmeyeceğinizi veya başka bir şekilde dağıtmayacağınızı ya da sair bir hukuka aykırı ya da yetkisiz tasarrufa konu etmeyeceğinizi de kabul etmektesiniz.

Kullanıcı Zbilet'i kullanmakla, Zbilet hakkında veya Zbilet ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini ve İstanbul Merkez mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını kabul etmektedir.

Zbilet aracılığı ile İşletme tarafından ilan ve teklif edilen hizmetleri satın almak için Zbilet'e üye olmak gerekmektedir.

Cayma hakkı, fiyatı borsa ya da teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mal ya da hizmetlere yönelik ilan ve teklifler için geçerli değildir.

Cayma hakkı, Kullanıcının taleplerine bağlı olarak hazırlanmış ve geri alınması mümkün olmayan ya da çabuk bozulmaya müsait veya son kullanma tarihi geçme olasılığı bulunan malların satın alınmasına yönelik ilan ve teklifler için geçerli değildir

Cayma hakkı, İşletme tarafından sunulan hizmetin elektronik ortamda anında ifasının söz konusu olduğu durumlarda geçerli değildir.

Satın alınan etkinlik biletlerinde, aksi belirtilmedikçe, etkinliğe 36 saat kalaya kadar iade ve değişim işlemi yapılabilmektedir.

Hizmet bedeli, kullanıcıya iade garantisi vermek koşulu ile kullanıcıdan 2 TL olarak alınır, kullanıcı kendi isteği ile iade talep ettiğinde (iptal olan etkinlikler ve sözleşmeler hariç) hizmet bedeli iade edilemez.

Kullanıcı, hizmetin kullanımı için verilen şifrenin çalınması veya 3. kişilerce kullanılması halinde Zbilet’in ya da İşletmenin sorumlu olmayacağını kabul eder.