Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

GİRİŞ

Burada zbilet.com ve zbilet.com'a bağlı servislerin kullanımı için, kullanım şartları, kuralları ve yasal sorumluluklar açıklanmıştır. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Kullanım Şartları Sözleşmesi, kullanıcı www.zbilet.com adresine üye olmadan önce okumalı ve altta yer alan kutucuğu işaretleyerek sözleşmeye onay vermelidir. Kullanıcı www.zbilet.com adresinde bulunan hizmetlerden yararlanması halinde bu sözleşmeyi onaylamış kabul edilecektir.

Kullanıcı tüm maddeleri ve sözleşmelerinin eklerini okuyup, anlayıp ve onayladığını kabul eder. Kullanıcı bu sözleşme ile beraber gizlilik sözleşmesini de kabul ettiğini beyan eder. Kullanıcı Sözleşmesi’nin tüm maddelerini ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni başta olmak üzere sözleşmenin eklerini tam olarak okuduğunu ve bunları kabul ettiğini beyan eder. Kullanıcı sözleşmesini kabul ederek üyelik işleminin sağlanması veya üyelik kurulmaksızın Zbilet sitesini her kullandığında İşbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçasını oluşturan Gizlilik Beyanına uyacağını da beyan etmektedir.

Kullanıcı sitemizde üyeliği var olup olunmamasına bakılmaksızın, sitemizde yer alan hizmetlerden yararlandığı takdirde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Aydınlatma Metnini Okuduğunu, Kişisel bilgilerinin sözleşmede yazan amaçlar için şirketimizce kullanabileceğini, saklanmasını, güncellenmesini ve işlenmesini onayladığını kabul ve beyan eder.

TARAFLAR

1. www.zbilet.com

Sözleşmenin kalan kısmında Zbilet olarak anılacaktır.

2. Kullanıcı: Kayıtlı Kullanıcı

Zbilet servislerinden faydalanmaya başlayan veya devam eden kişi ve kuruluşlar

KISALTMALAR

İşbu Kullanım Şartları’nda yer alan aşağıdaki ifadeler kendilerine aşağıda verilen anlamları ifade eder:

"Zbilet" www.zbilet.com adresindeki internet sitesini veya mobil uygulamasını

“Kullanıcı”, İşbu Kullanım Şartlarını kabul ederek Site’ye üye olan ve Site vasıtasıyla veya Site üzerinden, Firma tarafından sağlanan ve/veya tedarik edilen hizmetlerden faydalanan gerçek kişiyi,

“Firma”, Site’de veya Site aracılığı ile Firma tarafından satışa sunulacak hizmetleri, Kullanıcı’ya Site’de yer alan ilan koşul ve şartlarla sağlamayı kabul ve taahhüt eden gerçek ve tüzel kişileri,

KULLANIM ŞARTLARI

zbilet.com üyelerin kullanımına açıktır. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

 • Siteye üyelik formlarında veya site içeriğine daha sonra eklenerek yanlış, eksik veya yanıltıcı bilgi beyan edilmesi, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ve başta 5651 sayılı ‘İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi’ hakkında kanun olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ve buna ilişkin sair mevzuata ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi kesinlikle yasaktır.
 • Sosyal bölümde, etkinlik gruplarında, özel mesajlarda, profillerinde taciz, zorbalık gibi kişiyi rahatsız edecek veya zarar verebilecek davranışlarda veya paylaşımlarda bulunması halinde kişinin bileti iptal edilebilecek veya üyeliği sonlandırılabilecektir.
 • Kullanıcılara kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur.
 • Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait ip adresi, elektronik e-posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgilerini kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğün asli sorumlusudur.
 • Sitenin güvenliğine olumsuz etkide bulunacak yazılımların kullanımı kesinlikle yasaktır.  Kullanıcı bu yasağa uymaz ise Zbilet’in uğrayacağı tüm zararı tazmin etmekle mükelleftir.
 • 18 yaş altındaki kişilerin siteyi kullanmaları kesinlikle yasaktır. Tespit edilmesi halinde Zbilet kişinin üyeliğini silebilir veya dondurabilir.
 • İzin alınmadan sitede yer alan her türlü içeriğin kısmi yada tümüyle kopyalanması ve yayınlanması kesinlikle yasaktır.
 • Zbilet sayfalarının tasarımında ve veritabanı oluşturulurken kullanılan yazılımın hakkı Zbilet’e aittir. Kopyalanması ve kullanılması yasaktır.
 • Sosyal ağımız üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı, insan haklarını ve onurunu zedeleyecek, kasıtlı, doğru olmayan paylaşım yapacak kişilerin üyelikleri silinebilir veya dondurulabilir. Aynı zamanda bu kişiler yaptıkları eylemlerden Zbilet’in sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

 

ARAMA ALMA ve SMS, MAİL GÖNDERME ŞARTLARI

 1. Sitemizde yer alan hizmetlerden satın alan kişiselere biletlerine dair detaylar sms veya mail yoluyla ulaştırılacaktır.
 2. Zbilet kullanıcının satın aldığı etkinlik veya kullandığı hizmetler ile ilgili sadece bilgilendirme amaçlı olarak, arama yapabilir, sms ve mail gönderebilir.
 3. Zbilet İşbu Sözleşme gereği üyelerini kampanya ve fırsatları bilgilendirme ve yararlandırma amacı ile arama yapma ve sms, mail gönderme yetkisine sahiptir. Kullanıcı bunu kabul etmiş olmakla birlikte dilediği zaman bize ulaşarak bu gönderimleri şekillendirebilir veya iptal edebilir.

 

SORUMLULUKLAR

 • Kullanıcı zbilet.com, uygulama veya ek hizmetleri kullandığı sırada, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili düzenlemeler veya Kanun Hükmünde Kararnameler ve diğer ilgili tüm yasal yükümlülükler ve kanunlar ile Zbilet’in yayınladığı tüm sözleşmelere uymayı kabul ve taahhüt eder. Bu bildirim veya yasalara uyulmaması halinde oluşabilecek tüm kanuni sorumluluk kullanıcıya aittir.
 • Sitemiz ile yapılan yazılı veya sözlü iletişimin yedeği alınması kişilerin sorumluluğundadır. Yazışma veya konuşmaların hata sonucu yedeklenememesinden, kaybolmasından Zbilet sorumlu tutulamaz.
 • Kullanıcı sitemizin diğer kullanıcılarca kullanılmasını engelleyemez, kullanmasını zorlaştıramaz, sunucu yada veritabanına otomatik programlar yükleyemez, hile girişimlerinde bulunamaz. Tespiti halinde üyeliği sonlandırılacaktır ve durumdan doğacak tüm hukuki, cezai sorumluluğu kabul ettiğini beyan eder.
 • Kullanıcı sosyal medya bölümünde, cinsel içerikli paylaşım, bir grup, ırk, düşünce, görüş ve kimliği aşağılayıcı paylaşım, insan haklarına ve onuruna uygun düşmeyen paylaşım yapamaz, yaptığı takdirde üyeliği silinebilir veya uyarı alabilir.
 • zbilet.com sosyal medya bölümünde her türlü düşünce ve kimliğe eşit derecede yaklaşmaktadır. Tüm düşünce ve kimliklere yapılacak saldırılar neticesinde eylemi gerçekleştiren üyelerin sitemizi kullanmasının önüne geçilebilecektir.
 • zbilet.com üzerinden bilet almış ve etkinlik anında çok büyük olaylar çıkaran kişilerin mekanın isteği üzerine denetleme sonrasında sitemizi kullanması ve tekrar bilet alması engellenebilmektedir.
 • Kullanıcı Site üzerinden veya Site vasıtasıyla almış olduğu hizmetlerin Sitede o hizmet için belirtilen hizmet koşullarına tabi olduğunu, bu hizmeti satın almakla bu koşullara bağlı kalacağını ve herhangi bir değişiklik talep etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Kullanıcının ödeme yaptığı hizmete ilişkin fiş, fatura ve benzeri belgeleri hizmet kullandığı tarihte satıcı olan firma tarafından düzenlenecek ve Kullanıcıya verilecektir.
 • Kullanıcı, www.zbilet.com veya mobil uygulamasından kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden telif hakkı, ticari marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki haklara ilişkin uyarıları ve notları silemez veya çıkartamaz.
 • Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından www.zbilet.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.
 • Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

 

İADE DURUMU

Zbilet organizasyon sahibi olmadığı ve yalnızca etkinlik biletlemesinden sorumlu olduğu için; mevcut organizasyonla ilgili herhangi bir iptal ya da değişiklik olmadığı sürece ya da organizasyon sahibinin açıkladığı kuralları dışında satın alınan biletlerde herhangi bir değişiklik ya da iade söz konusu değildir.

Etkinlik iptali nedeniyle oluşacak iade durumunda Zbilet kullanıcılarına gerekli bilgilendirmeyi yaparak iade sürecini işletir. Tüm soru ve talepleriniz için bize ulaşın bölümünden destek alabilirsiniz.

TESLİMAT BİLGİLERİ

Zbilet'ten aldığın biletler e-posta olarak Zbilet'e kayıtlı e-posta adresine gönderilir. Tüm biletlerine Zbilet üzerinden ulaşabilirsin.

ETKİNLİK SORUMLULUĞU

Zbilet, etkinliğin sahibi ya da organizatörü değildir. Bilet satışı yapılan etkinliğin ifası, tamamen Etkinlik Organizatörünün sorumluluğundadır. Etkinlik mekanının kapasitesi, bilet fiyatları, satılacak bilet sayısı, kategorileri, mekanın Alıcı’lar için konumlandırılması hususları Organizatör tarafından belirlenmiştir. Etkinlik için satışa sunulan bilet sayılarını ve ayakta veya oturarak mekan yerleşimini/kullanımını belirlenmesi, seyircilerin sahneyi görmesi, acil çıkış veya tahliye yol veya kapılarının kapatılmaması, güvenlik sorunları ve her türlü risklerin önlenmesi, her türlü zarar, kayıp, yaralanma, ölüm vb. olaylar veya Etkinlik’in ertelenmesi, iptal edilmesi kararları ile sorunsuz ve ayıpsız bir Etkinlik gerçekleştirilmesi yalnızca Etkinlik Organizatörü’nün sorumluluğundadır. Zbilet’in verdiği hizmet, satışa konu etkinlik biletlerinin Zbilet satış kanalları aracılığıyla satışı hizmetinden ibarettir.

Bu kapsamda Zbilet;

 • Etkinliğin belirli tarih, saat ve yerde gerçekleştirileceğine, iptal veya erteleme kararı alınmayacağına,
 • Etkinliğin içerik ve niteliğine, süresine ve seyirci memnuniyetine, hizmetin ayıplı olmayacağına,
 • Etkinlik Organizatörü tarafından kapasite fazlası bilet satılmayacağına, bilet kategorilerine uygun mekan düzeni sağlanacağına,
 • Etkinlik mekanının söz konusu etkinliğe uygunluğuna, etkinlik için gerekli izin ve onayların alındığına,
 • Can ve mal güvenliğine yönelik gerekli önlemlerin alındığına, etkinliğin sigortalamasına,
 • Etkinliğin gerçekleştirilebilmesi için diğer tüm yasal mevzuat hükümlerinin yerine getirildiğine dair herhangi bir taahhütte bulunmamakta ve sorumluluk taşımamaktadır.

Kullanıcılar, Dijital Kanallar’a girmeden önce yukarıda yer alan “Kullanım Koşulları” metnini okuduklarını, yukarıda belirtilen tüm hususlara uyacaklarını, burada yer alan hususlarla ilgili olarak herhangi bir uyuşmazlık halinde, İstanbul (Çağlayan) Mahkeme ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını, Dijital Kanallar’da yer alan içeriklerin ve Zbilet’e ait tüm fiziki ve elektronik ortam ve bilgisayar kayıtlarının HMK madde 193 uyarınca kesin delil sayılacağını gayrikabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.