Sezer Uysal

Sezer Uysal

Türkiyenin en ileri sanayileşmiş kentlerinden olan, Bursa'da dünyaya gelen Sezer Uysal, elektronik müzik ile uğraşmaya ilk olarak 17 yaşında başlamıştır. Bunu takip eden senelerde, müziğe olan ilgisini daha da artıran Sezer Uysal, kademe kademe DJ'lik ile uğraşmaya başlamış ve bu alandaki yeteneklerini sergilemeye ve geliştirmeye devam ederek, Türkiyenin bu alanda ki en usta isimleri arasına girmiştir. Akademik olarak herhangi bir çalışma da bulunmamasına karşılık, oldukça başarılı parçalara imza atarak, yeteneğini müzik yapımcılığı alanında da ispat etmiştir. Dünyaca ünlü Prodigy grubunun Breathe isimli parçasına yaptığı cover ile Dubfire, Flash Brothers, Thomas Penton, Eric Entrena ve daha birçok ünlü isimden olumlu tepkiler alan Sezer Uysal, gelişimini noktalamayarak birçok kesim tarafından takdire şayan eserler ortaya koymakla iltifatlandırılmıştır. Rusya, Finlandiya, Hong Kong, Türkiye ve dunyadaki birçok elektronik müzik etkiliğinde performans gösteren Sezer Uysal, o dönemlerde kendisini yeni yeni tanımaya başlayan insanlar tarafından bir seyirci ve hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Kuruculuğunu kendisinin üstlendiği ve 2008 yılında hayata geçirdiği ilk plak şirketini Dark Pleasure Records ile sayısız parçalar yayınlamıştır. Danny Terazza ile Forgotten Emotions yaptigi ortak calisma Matt Darey tarafından oldukça beğenilmiş ve kendisinin Nocturnal Sunshine isimli radyo programında uluslararası alanda dinleyicinin beğenise sunulmuştur. Özellikle, Evren Ulusoy & Sezer Uysal işbirliği ile piyasaya çıkardıkları Singing in the Bathtub isimli parça oldukça ses getirmiş ve dünyaca ünlü DJ'lerin toplandığı ve parçalarını yayınladıkları Beatport isimli sitede 3 ay boyunca en iyi Deep House şarkı olarak kalmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra, Sezer Uysal'ın periodik olarak piyasaya sürdüğü şarkıları dünyaca ünlü DJ'ler olan Armin Van Buuren, Paul Oakenfold, Andy Moor, Hernan Catteneo, John Digweed, Flash Brothers, Ferry Corsten, Nick Warren, Markus Schulz, Solarstone, Jerome Isma-Ae, Pete Tong and daha niceleri tarafından desteklenmiş ve beğenilmiştir. 2009 yılının Mart ayında İngilterenin en ünlü yapımcı şirketlerinden Baroque Records ile anlaşan Sezer Uysal, aynı zamanda bu firma altında ki ilk single ını da CD ve plak olarak yayınlatma başarısı göstermiştir. Buna ek olarak, bu single ile birlikte birçok dev ismin desteğini ve takdirini alan Sezer Uysal, bir diğer digital mp3 satis sitesi olarak bilinen juno da 1 numaraya oturmuştur.
2011 yılında kariyerinde ki en büyük aşamalardan birini kaydederek, dünyaca ünlü Ministry of Sound isimli firmanın bünyesine girerek kendisi ve ülkesi için çok büyük bir başarıya imza atan Sezer Uysal, çok geçmeden Ministry of Sound artistlerinden Wretch 32 ye yaptığı remix le Pete Tong'un dikkatini çekmeyi ve aynı parçayı BBC One isimli radyoda çaldırtmayı başarmıştır. Buna ek olarak, LaidBack Luke vs Example parcasi olan Natural Disaster isimli parcaya yaptigi remix ile tekrar dünyanın ve birçok ünlü yapımcının dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştır.Her gecen gun diskographisine
buyuk sirketleri eklemeye devam eden Sezer Uysal, 2012 yilinin mayis ayinda cikan ve dunya muzikseverler tarafindan efsane olarak nitelendirilen Buddha Bar isimli albumun 14. sayisina Baku isimli parcasi ile girmeyi basarmistir.
Dans müzik alanında olağandışı başarıların yetenek, inanç, kulak gibi birçok faktörün sentezlenmesi sonucunda olabileceğini düşünen Sezer Uysal, hiçbir başarının kendiliğinden gelemeyeceğini belirtmiştir. Yeteneğinde sıkı çalışma ile birleştirilmediği takdirde kaybolup gideceğine inan Sezer Uysal, müzik alanında ki başarının müziği sevmek, çok çalışmak ve yeteneğini ön plana çıkarmaktan geçtiğini öne sürmektedir. Kendi içinde bunu ispat etmeyi başaran Sezer Uysalı yakın zamanda dünyanın en ünlü DJ leri arasında görmek, şüphesiz ki kimse için sürpriz olmayacaktir.

Sezer Uysal